Připravte svá chodidla na slunné počasí

 

Většina z nás má sedavé zaměstnání nebo práci, při které se musí stát delší dobu na nohou. To může vést k tomu, že je kůže na chodidlech suchá a popraskaná. Pomalu bychom proto měli naše nohy připravovat na teplé počasí, kdy je budeme odhalovat v sandálech a otevřených botách.

Nohy nejsou na rozdíl od zbytku těla obdařeny velkým počtem mazových žláz, a proto se kůže na nohou rychleji vysušuje a je drsnější. Je tedy více než nutné chodidla pravidelně ošetřovat.

Minimálně jednou týdně si dopřejte horkou koupel. Do lavoru napusťte horkou vodu (její teplota vám musí být samozřejmě příjemná) a přidejte mořskou sůl, případně pár kapek esenciálního oleje. Nohy nechte ve vodě zhruba 10 až 15 minut a poté je pečlivě osušte.

Díky vodě z měkčených chodidel snadno odstraníte odumřelé buňky, pomocníkem může být tzv. pemza, která šetrně zbaví chodidla přebytečné kůže.

Po jejím odstranění je vhodné je promazat zvláčňujícím krémem určeným pro péči o chodidla. Pokud vidíte, že jen hydratace nepomáhá a máte na chodidlech prasklinky, je nutné použít krém určený přímo na jejich zahojení.  

Účinek krémů umocníte tím, že důkladně promažete paty, obléknete bavlněné ponožky a ráno se můžete těšit na výsledek, chodidla se vám za tuto péči odvděčí hebkostí. 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *