Čím více čističek vzduchu Therapy Air iOn je v bytě, tím lépe

 

„S partnerkou jsme se rozhodli založit rodinu a chtěli jsme, aby naše dítě vyrůstalo ve zdravém prostředí, a proto jsme si pořídili čističku vzduchu Therapy Air iOn,“ říká Marek Šmídovec. Skutečnou účinnost tohoto přístroje podle něho člověk opravdu ocení mimo jiné při čištění filtrů, když zjistí, kolik prachu, který by se jinak dostal do našich plic, zachytí.

Jaké byly ve vašem případě důvody pro pořízení čističky vzduchu?

Sice nikdo z naší rodiny není netrpí žádným alergickým onemocněním, ale s partnerkou jsme se rozhodli založit rodinu, aby dítě vyrůstalo ve zdravém prostředí. To byl jeden z hlavních důvodů pro pořízení čističky vzduchu Therapy Air iOn. Syn navíc trpí laryngitidou, takže potřebuje být v neznečištěném prostředí, ve které žádný prach nebo jiné alergeny nedráždí jeho dýchací cesty. Podle mě i díky čističce vzduchu se jeho stav rychle zlepšil. Když člověk potom vidí při čištění filtrů, co je na nich zachyceno prachu, který by se jinak mohl dostat do plic, teprve pak skutečně ocení účinnost této čističky. Díky TAI není v bytě tolik prachu, který nemusíme utírat tak často, to je bez debat.

Proč jste si pořídili druhou čističku vzduchu?

V bytě máme celkem dvě čističky vzduchu od firmy Zepter, které jsme kupovali postupně. První jsme pořídili nejdříve do obýváku a pak jsme chtěli, aby syn měl také svoji vlastní čističku u sebe v pokoji. Neustálé přenášení čističky z obýváku do dětského pokoje bylo totiž trochu nepraktické. Navíc Therapy Air z kapacitních důvodů už nemohl všechen vzduch v tak velkém prostoru, který dohromady vytváří obývací a dětský pokoj, vyčistit (maximální výkon Therapy Air iOn je 328 m3/h a max. kapacita vztažená k ošetřené podlahové ploše je 27,8 m2 – pozn. red.).

 

Často zavřené dveře do dětského pokoje pak čističce vytvářely další překážku v její práci. Netrvalo to dlouho – asi necelé 2 měsíce – a rozhodli jsme se s partnerkou, že zainvestujeme do druhé čističky. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že čím víc čističek vzduchu je v bytě, tím lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *