Co jíst v zimních měsících?

 

V zimních měsících bychom měli trochu své tělo posílit a jednou z cest je i jeho pravidelné pročišťování, které pomáhá tělu zbavit se nashromážděných toxinů. Věděli jste například, že podle čínské medicíny je v tomto období třeba posilovat močový měchýř?

Ideální je den začít sklenkou vlažné vody (nezapomínejte, že pokud má tělu pomoci, musí být opravdu čistá a zbavená všech nebezpečných kontaminantů) s citronem, pomáhá vyplavit nežádoucí látky z těla, jelikož zvyšuje frekvenci močení. Ráno tak účinně nastartujete svůj metabolismus a dopřejte tělu kompletní detoxikaci.

I mlsání může být prospěšné, kupte si například sušené brusinky. Do jídelníčku zařaďte dostatečný přísun vitamínů v podobě ovoce a zeleniny, nejlépe z našich klimatických podmínek, jablka, hrušky, brambory, celer, pastinák, petržel nebo zelí. To se řadí brukvovitou zeleninu a je velmi podceňováno, pro zajímavost půl šálku vařeného zelí vám dodá 47 % denní dávky vitamínu C. Pokud jste stále nenašli recept, díky kterému byste si ho dali  s chutí, zkuste se podívat na video recept Jak připravit zelné listy.

 

 

V lednu naše tělo potřebuje doplnit hořčík, ten najdete například v mandlích, kukuřici, sóje či švestkách. Nevhodné je naopak v tomto období konzumovat exotické ovoce či zeleninu, protože ta tělo ochlazuje a to teď v našich klimatických podmínkách zrovna nepotřebujeme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *