Co způsobuje předčasné stárnutí pleti

 

Všichni dobře víme, že existuje řada vnějších faktorů a denních aktivit, které nám způsobují předčasné stárnutí pleti. Faktory jako znečištěné ovzduší, používání makeupu, vystavování se slunečnímu záření, podnební vlivy a samozřejmě i náš životní styl mohou způsobit stárnutí naší pletí mnohem rychleji, než si vůbec dovedete představit. Naše pokožka jejich vlivem ztrácí elasticitu a pružnost, která pak vede ke vzniku vrásek a drobných rýh. Mnoho s tím nenaděláme, ale můžeme alespoň změnit některé návyky, které nepříznivě na naši pleť působí a tím stárnutí oddálit. Kromě osvojení si vhodných návyků týkajících se denní péče o pleť je nezbytná také snaha o odstranění některých zažitých zlozvyků. Výsledek bude stát za to, o tom nepochybujte!

1.   Kouření

Ano, tady máme nepřítele číslo jedna a je jasné, že se Vám to nebude vůbec líbit v případě, že jste sama vášnivým kuřákem. Ale měla byste vědět, že kouření může poškodit vaši pokožku již během několika dní. Kouření způsobuje ztrátu vitaminu C, která způsobuje vysoušení pleti. Zároveň vytváří základ pro tvorbu vrásek.

2.   Přemíra alkoholu

Všechny známé neřesti, které škodí vašemu tělu, škodí i vaší pleti, to není žádná velká novina. Alkohol má diuretické účinky, připravuje vaše tělo o základní živiny a vláhu, které vaše buňky potřebují k omlazení a obnově poškozených buněčných vláken.

3.   Nedostatek spánku

K tomu, aby se buňky mohly obnovit, potřebujeme  minimálně sedm až osm hodin kvalitního spánku. Když spánek ošidíme, projeví se to ihned na naší pleti, která vypadá povadle a je vysušená. Nedostatek spánku způsobuje tmavé kruhy pod očima, které vám přidávají na věku. Pokožka díky ztrátě kolagenu  šedne a ztrácí na přitažlivosti.

4.   Přehnané líčení

Víte, že přespříliš makeupu může také vyvolat předčasný proces stárnutí pleti? Mnoho makeupu, a to především v případě, když obsahuje olej, ucpává póry a může být příčinou vzniku různých zánětů. Výrobky obsahující alkohol a parfémy vysušují a způsobují tak vrásky. Nikdy nezapomínejte před spaním svůj obličej důkladně očistit a smýt veškeré zbytky makeupu. 

5.   Zapomínáme na péči v oblasti okolo očí

Často zapomínáme na citlivou oblast okolo očí. Mžourání nám způsobuje vrásky a to vrásky ve vnějších koutcích. Dalším problémem jsou tmavé kruhy pod očima, které mohou být způsobeny nadměrným vystavováním pleti slunečnímu záření, únavou nebo mnutím očních víček. Měla byste se  začít včas věnovat vašemu očnímu okolí a to s patřičnou péčí.

6. Vystavujeme se záření z mobilních telefonů a počítačů

Toto varování nemůžeme vynechat: experti varují před vysokoenergetickým zářením vycházejícím z našich počítačů a mobilních telefonů. Toto tzv modré záření může způsobovat poškození pleti – a s tím související předčasné stárnutí.

7.   Používání nevhodných výrobků

Výrobky obsahující škodlivé chemikálie trvale poškodí vaše buňky, proto je tak důležité zvolit a používat  výrobky, které obsahují přírodní složky. Používání nevhodných výrobků způsobí, že vaše pleť bude vypadat podrážděně, bude náchylná k zarudnutí a tím povede  k jejímu stárnutí. Výrobky La Danza jsou pro Vás naprosto bezpečné, protože obsahují ty nejkvalitnější složky a jsou vyráběny za použití té nejpokročilejší technologie.

Co byste měla udělat vy sama?

Řešení není jednoduché,  ne nadarmo se říká špatným návykům ZLOzvyky. Měla byste se sama sebe zeptat: chci vypadat mladší a oddálit přirozený proces stárnutí? Když bude vaše odpověď  ANO, tak byste měla tedy zlepšit svůj přístup a osvojit si návyky, které se vám zaručeně odrazí na kvalitě vaší pleti: jíst zdravě, cvičit, omezit používání elektronických zařízení, omezit konzumaci alkoholu, přestat s kouřením, zvolit správné produkty pro Vaši pleť, správně hydratovat, věnovat patřičnou pozornost čištění, používat ochranné prostředky proti UV záření a nikdy nezapomínat na péči citlivého očního okolí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *