Jak se postarat o zářivý úsměv

 

Správná výživa je důležitá nejen pro naše zdraví nebo štíhlou linii, ale ovlivňuje i kvalitu a barvu našich zubů. Co můžete udělat pro zářivý úsměv? Chcete-li mít zářivě bílé a zdravé zuby, bez správné a pravidelné péče to nepůjde.

Zubům škodí sladká jídla, stejně tak ale i kyselé potraviny (od ovoce po džusy). Kyselina narušuje sklovinu a časem v ní může vzniknout kaz. Zajímavostí je, že v jejím případě se ale nedoporučuje ihned čistit zuby, kyselina totiž v kombinaci s čištěním může poškodit povrch zuboviny. Snažte se vyhýbat také potravinám, které mají tendenci ulpívat a pokud nejste doma, budete je mít na zubech celý den. Dalším škodlivým faktorem je samozřejmě kouření, které způsobuje především zežloutnutí zubů a to určitě na kráse nepřidá.

Správná a pravidelná domácí péče o zuby pomůže předejít mnoha nepříjemnostem. Zuby je třeba čistit nejméně dvakrát denně, ráno a večer po jídle.  Po vyčištění zubů už nic nejíst, ani nepít (pokud máte žízeň, sáhněte po čisté vodě). Na trhu je na výběr nepřeberné množství zubních past, ideálně si tedy pořiďte takovou, která obsahuje složky s antimikrobiálními účinky a chrání tak proti zánětu. Pokud ji zkombinujete s ústní vodou, zajistíte si tím i svěží dech a podpoříte regeneraci dásní.

Součástí péče je i dobře zvolený zubní kartáček a správná technika čištění. U ní platí, že ať už začínáte čištění z jakékoliv strany, snažte se každý zub čistit po celém povrchu a ze všech stran. Na špatně přístupná místa si vezměte mezizubní kartáček nebo zubní nit.

A i když se budete držet všech těchto rad, stejně nezapomínejte na preventivní stomatologické prohlídky a návštěvy dentální hygienistky (a to ideálně dvakrát do roka). Protože jedině s komplexní péči dosáhnete zdravých zubů.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *