Jedna čistička vzduchu je pro nás málo

 

Čistička vzduchu Therapy Air iOn zlepšuje nejen kvalitu vzduchu uvnitř místnosti, kde je umístěna, ale díky ní také nemusíte tak často utírat prach. Potvrdila nám to na základě svých zkušeností i Jana Jiskrová, ředitelka 20. mateřské školy Kladno, která říká: „Přítomnost čističky vzduchu ve třídě lze opravdu poznat. Navíc díky ní se nemusí prach utírat dvakrát denně, ale jen jednou.“

V prostorách mateřské školy využíváte čističku vzduchu Therapy Air iOn. Co vás vedlo k jejímu zakoupení?

Kdysi jsme už používali čističky vzduchu. Byly to takové malé černé krabičky, které jsme ale nakonec přestali používat, protože kapacitně vůbec nezvládly vyčistit vzduch ve třídě. Protože ale počet dětí s dýchacími problémy každý rok roste – v současnosti máme asi patnáct dětí, které mají klinickými testy od lékaře potvrzené dýchací obtíže – stejně jako množství prachu a alergenů všude kolem nás, motivovalo nás to k zakoupení nové výkonnější čističky vzduchu. Tentokrát jsme vsadili na Therapy Air iOn od společnosti Zepter. Opravdu si myslím, a taková je konec konců i moje osobní zkušenost, že když je vzduch ve třídě alespoň o trochu čistší, dýchá se tam lépe nejen dětem s alergickými a astmatickými obtížemi.

Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto zařízením?

Máme čtyři třídy, ale bohužel zatím jen jednu čističku vzduchu Therapy Air iOn. Proto se čistička vždy po týdnu přemisťuje mezi třídami. Od září až do půlky října jsme ale kvůli rekonstrukci fasády školky museli tento režim změnit. Měli jsme zalepená okna a doslova hermeticky utěsněnou školku, ale i přesto se dovnitř dostalo zvenčí, kde se často brousily různé materiály, hodně prachu. Díky Therapy Air iOn jsme všichni toto období ve zdraví přečkali. Opravdu mě hodně překvapilo – a sama bych tomu nevěřila, když bych si to na vlastní kůži nevyzkoušela, jak krásně dokáže tato čistička na Turbo režim vzduch ve třídě vyčistit. Když jsme ji ráno zapnuli, okamžitě začala červeně svítit, a tím nám signalizovala, že ve třídě je silně znečištěný vzduch. Odpoledne se červená změnila na modrou barvu, která je indikátorem čistého vzduchu. Když jsme po skončení rekonstrukce čistili filtry v Therapy Air iOn, byla na nich přes centimetr silná vrstva prachu, kterou musely paní uklízečky odstranit vysavačem. Přítomnost čističky vzduchu ve třídě je ale znát i při běžném provozu. Díky ní se nemusí prach utírat dvakrát denně, ale jen jednou.

Záporné ionty ve vzduchu poznáte

Který režim čištění vzduchu nejčastěji používáte?

Čističku vzduchu zapínáme ráno v šest hodin, když přijdou do práce paní provozní. Všechna okna necháváme zavřená a režim čištění nastavíme na Turbo. Asi v sedm hodin, když přijdou paní učitelky do třídy, sníží intenzitu čištění na druhý až třetí stupeň, na který pak běží až do půl páté, kdy děti odchází domů.

Therapy Air iOn vzduch nejen čistí, ale také obohacuje o záporné ionty. Jak na vás a děti působí kombinace čistého vzduchu a „vzdušných vitamínů“?

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že záporné ionty ve vzduchu poznáte. Vzduch je totiž takový svěží. Připomíná to trochu vzduch na horské túře, který se vám lépe a lehčeji dýchá. Pobyt ve třídě, kde je čistička s generátorem záporných iontů, je tedy pro každého rozhodně osvěžující.

Doporučila byste čističku vzduchu i do ostatních mateřských škol nebo domácností?

Ano, doporučila. Především do domácností, kde jsou malé děti a kde se proto více víří při jejich hrách prach. Musím přiznat, že i naše školka by do každé třídy potřebovala jednu čističku, abychom dosáhli toho správného efektu. Jedna čistička na čtyři třídy je pro nás málo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *