Péče o pleť v zimních měsících

 

Věděli jste, že zimní období je pro vaši pokožku ještě náročnější než léto a musíte se tak o ni starat opravdu pečlivě. Zimní péče o pleť je totiž velmi specifická, protože pokožka je vystavena rychlému střídání teplot, studenému větru, ale i sluníčku.

Základem je určitě péče o pokožku, kterou nemáte čím před mrazem zakrýt (vlivem zimy se zpomaluje v těchto místech průtok krve a snižuje se tak činnost metabolismu kůže). Možná jste se někdy setkali s pověrou, že byste neměli používat hydratační krémy, protože na obličeji mohou zamrzat. Opravdu to tak není, naopak, gely nebo lehké krémy v boji s mrazem neobstojí a svým složením nezaručí potřebnou péči a ochranu. Vybírejte produkty s vysokým obsahem hydratačních složek a antioxidantů, ty mají za úkol zneškodňovat volné radikály a nedovolit, aby pleť trpěla vlivy vnějšího prostředí.

Pokud víte, že se budete pohybovat v opravdu chladném prostředí, zvolte pak přímo zimní krémy, jsou silně hypoalergenní, pokožku vyživují a zabraňují nepříjemnému pocitu pnutí a zarudnutí.

Do své péče byste měli zahrnout alespoň jednou za týden obroušení pleti peelingem (zbavíte se tak odumřelých buněk a vše, co pak na pleť budete nanášet, bude mít šanci se lépe vstřebat). Po peelingu by měla následovat aplikace masky, která pleť krásně vyživý. Ideální jsou ovocné nebo silně hydratační.

Nezapomínejte i na ruce, které sice většinou máme schované v rukavicích, ale i tak může právě změnami teplot docházet k praskání krevních žilek a vysušení pokožky. Krém na ruce tak mějte v tomto období ideálně stále při sobě!

 

 

2 thoughts on “Péče o pleť v zimních měsících

  1. Slyšela jsem, že pití vody hodně pomáhá. Škoda že nám tady z řádu teče voda příšerné kvality i chuti :(.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *