Tipy jak účinně chránit svou pleť

 

Zimní počasí bude ještě chvíli trvat a tak se musíme naši pleti věnovat se zvýšenou pozorností. Vítr, zima, topení a suchý vzduch mohou způsobit popraskání, šupinatění či zarudnutí kůže. Měli bychom pro svoji pokožku v tomto období vybírat vhodné pečující a ochranné produkty. Následující tipy Vám pomohou ke zmírnění těchto nežádoucích příznaků, které jsou typické pro zimní období.

Nepoužívejte přípravky s obsahem alkoholu

Použití přípravků s obsahem alkoholu pleť velice vysušuje. Vyzkoušejte některé z pečujících produktů z řady La Danza.

Používejte hydratační masky

Jestliže máte hodně suchou pleť, zkuste začít pravidelně  používat hydratační masky se zvlhčujícími složkami kombinované s kvalitními přípravkyZákladní ochranný komplex La Danza, který pomáhá  omezovat účinky stárnutí a to zvláště v oblastech vystavovaných agresivním účinkům životního prostředí,  může být jedním z nich.

Důležitá je hydratace

Nezapomínejte  hydratovat  „zevnitř„. Pijte dostatečné množství vody a konzumujte  šťavnaté ovoce a zeleninu. Tím si udržíte krásnou, zdravou a hydratovanou pleť i v zimním období.

Snižte teplotu topení

Vyhněte se sprchování v příliš horké vodě. Přestože je to v zimě velice příjemné, může to vaší pokožku vysušit a tím i poškodit. Zároveň snižte teplotu topení a raději se více oblékněte. Když jdete spát, topení zcela vypněte a pro zahřátí raději použijte více přikrývek.

Omezte peeling

Jednou týdně odstranit odumřelé buňky kvalitním a především jemným peelingem úplně postačí.

Zahalte odkryté části kůže

Zimní vzduch naší pleti velice škodí, takže byste se měli snažit během vašeho pobytu venku co nejvíce zakrýt vystavenou část pokožky použitím rukavic, šály, čepice a dalšího teplého oblečení a  předejít tak zbytečnému popraskání kůže. Pakliže jste vystaveni extrémním podmínkám, jako například na horách, není od věci zakrýt si obličej lyžařskou maskou, která Vám dokonale obličej ochrání od mrazu i  větru a tím  zabrání případnému popraskání a šupinatění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *