Už na jaře můžete začít s pěstováním zeleniny

 

Určitě znáte přísloví „březen za kamna vlezem“, ale co se týká zahrádky, tak neplatí až tak úplně. Již v březnu už můžeme začít sázet první zeleninu! Pokud jste milovníci zdravé zeleniny, tak nejlepší je samozřejmě ta domácí. S tou, kterou vysadíte už hned v prvním jarním měsíci, budete mít na záhonu i nejméně práce.

Co tedy zasadit v březnu?

Kromě petržele a mrkve můžete sázet ředkvičky, pastiňák nebo kedlubny. Na konci března je potom čas na vysazení super potraviny  – chřestu. Pokud se během března bude vyskytovat ještě chladnější počasí, stačí, když záhonky přikryjete netkanou textilií.

Pokud nemáte zrovna zahradu, tak nezoufejte, vysadit a sklidit můžete klidně i v bytě na balkoně nebo v truhlíku na okně. Pokud se chcete těšit na vlastní úrodu, zasaďte si tady v březnu špenát, nebo různé druhy salátů.

Co potom například z vlastní vypěstovanou mrkví? Máme pro vás zdravý recept pro inspiraci:

K U Ř E C Í   P R S Í Č K A   S   M R K V O V ÝM I  TAG L I AT E L L E

Ingredience (4 porce)

Kuřecí prsíčka  4

Mrkev  8

Extra panenský olivový olej  20 ml

Česnek  1 stroužek

Nasekaná zelená petrželka    20 g

Sůl a pepř

Postup přípravy

Mrkev očistíme a nakrájíme na dlouhé, velmi tenké plátky, podobné těstovinám tagliatelle. Mrkev vložíme do nádoby, přidáme ½ šálku vody a přiklopíme poklicí. Zapneme zdroj ohřevu na střední stupeň, a až se šipka indikátoru tepelné regulace posune do zeleného pole, zmírníme intenzitu ohřevu a necháme mrkev vařit 3 až 4 minuty v páře. Vypneme zdroj ohřevu a ponecháme mrkev v  přiklopené nádobě.

Zapneme zdroj ohřevu na střední stupeň a rozehřejeme grilovací nádobu. Kuřecí prsíčka budeme z každé strany opékat 7 až 8 minut (do zlatohněda). Kuřecí maso nakrájíme na plátky.

Mrkev vložíme do servírovací misky a posypeme česnekem nasekaným spolu se zelenou petrželkou. Navrch položíme plátky kuřecího masa, podle chuti osolíme a opepříme a pokapeme několika  kapkami extra panenského olivového oleje. Podáváme teplé.

Dobrou chuť😊

Nutriční hodnota na jednu porci

Kcal  Bílkoviny  Tuk  Uhlohydráty

255       36           8            10

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *