V soutěži ArtZept bylo světo LED v hlavní roli

Společnost Zepter je již od roku 2004 pořadatelem designové soutěže ArtZept. Soutěž založila filantropka paní Madlena Zepter. ArtZept se od té doby každým rokem rozrůstá a v současné době je považován za jedno z nejvyhlášenějších designérských ocenění na světě. ArtZept umožňuje nejtalentovanějším mladým designérům dosáhnout zaslouženého uznání a poskytuje jim možnost vystavovat své práce v luxusních obchodech společnosti Zepter po celé Evropě. Skutečný sen pro všechny mladé návrháře!

Co je cílem soutěže ArtZep?

Posláním soutěže ArtZept, stejně tak jako společnosti Zepter, je zlepšit kvalitu života lidí prostřednictvím svých vysoce kvalitních výrobků. ArtZept, stejně jako jeho světově proslulý sponzor Zepter International, se věnuje zlepšování podmínek pro život a budování kvalitního domova.  Zepter International plní tento cíl tím, že vyrábí vysoce kvalitní výrobky, které mění a zlepšují zdraví a životní styl lidí na celém světě.

Kdo zasedá v porotě soutěže?

Paní Madlena Zepter každý rok vybírá nejen téma soutěže, ale i porotu, v níž zasedají uznávaní umělci a kritici. Mnoho let byl členem poroty i významný český výtvarník a architekt Bořek Šípek. Tato odborná porota poté posuzuje díla přihlášených účastníků. Nejtalentovanější designéři tak mohou posunout svoji kariéru a zajistit si možnost spolupráce a vystavení svých děl v prostorách luxusních obchodů společnosti Zepter.

Jaké bylo téma posledního ročníku?

Tématem 15. ročníku pro rok 2018 bylo „ANYTHING CAN GLOW“, kde LED světlo hrálo hlavní roli. Soutěže se zúčastnilo na 60 mladých designerů z 15 zemí. Zaslané práce byly neskutečně zajímavé a inspirativní. Na třetím místě se umístili hned dva mladí nadějní designéři Nikola Kovačević ze Srbska a Juraj Najar ze Slovenska, kteří si mezi sebou rozdělili cenu 3.000 EUR v Zepter produktech. Gratulujeme!

3. místo v soutěži ArtZept, Juraj Naraj

Inspirace Juraje Najara, který se umístil na třetím místě

Jak jste se dozvěděl o soutěži ArtZept?

O soutěži ArtZept mi řekl kolega, který se v minulosti soutěže také zúčastnil.

Co vás přimělo se přihlásit?

Chtěl jsem navrhnout co nejjednodušší modulární prvek, který bude minimalistický, ale zároveň designově zajímavý.

Mohl byste nám popsat, jak vznikl nápad na váš vítězný exponát a čím jste se inspiroval?

Mým záměrem bylo vytvořit modulární produkt, který by byl velmi jednoduchý na manipulaci a zároveň by se dal využít v interiéru jako svítidlo malých rozměrů i velkoplošná síť, která osvětlí velkou plochu..

Bylo pro vás osobně zadání 15. ročníku soutěže ArtZept výzvou?

Zadání pro mne bylo zajímavé tím, že se nejednalo o konkrétní produkt, ale záběr byl velmi široký. Výběr produktu byl v podstatě na mně. Mělo se jednat pouze o prvek, který využívá LED technologii. Takový rozsah zároveň udělal soutěž náročnější.

Máte osobní zkušenost s výrobky společnosti Zepter International?

Ano, v domácnosti využíváme nádobí Zepter již dlouho. Je velmi kvalitní, stále vypadá moc pěkně a jsme s ním naprosto spokojeni. Navíc vaření je v tomto nádobí mnohem zdravější.

Juraj Najar obsadil 3. místo v soutěži ArtZept
Juraj Najar obsadil 3. místo v soutěži ArtZept 2018. Gratulujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *