Jarní detox – aneb jak kopřivy posilují náš organismus

Kopřivy nemusíme na jaře používat jen na špenát nebo do nádivky. Možná jste to ještě nevěděli, ale kopřiva, ač se tváří jako plevel, je velice léčivá bylina!

Obsahuje vitaminy B2, C, K, kyselinu panthotenovou, karotén a mnoho minerálů jako draslík, železo nebo oxid křemičitý. Na jaře pomůže proti únavě, posílí organismus a umí snížit i hladinu cukru v krvi. Čerstvá kopřiva obsahuje mnoho železa, jehož nedostatek v těle může způsobovat únavu a vyčerpanost.

Už naše babičky věděly, že kopřiva dokáže léčit mnoho neduhů. Kopřivami se obkládaly rány, aby se rychleji hojily, zastavovalo se krvácení z nosu nebo se přikládaly na opařeniny a popáleniny. Kopřiva působí pozitivně také na zažívací trakt a pomáhá při průjmu, nadýmání, vředech a v boji proti parazitům. Uplatnění najde i na kožní onemocnění, podporuje tvorbu červených krvinek, činnost jater a žlučníku, čistí tělo od toxických a odpadních látek, pomáhá čistit ledviny, zmírňuje zadržování vody v těle, zánět močového měchýře a močové trubice. Kopřivy také přináší úlevu při onemocnění dnou a dalších artritických stavech.

Jak kopřivu nejlépe zužitkovat? Můžete si připravit čaj z čerstvých nebo sušených kopřiv, kopřivový sirup, tinkturu, koupel nohou nebo výluh na vlasy. Využít se dá i kořen kopřivy, například na odvar vhodný na ekzémy nebo plíseň na nohou. Nejefektivnější je však čerstvá šťáva. Stačí vyrazit teď na jaře na procházku do přírody a natrhat si kytici kopřiv, protože teď jsou nejčerstvější. Doma kopřivy řádně osprchujte. Potom je nastříhejte nebo natrhejte a zalijte půl litrem převařené vody. Na získání šťávy budete potřebovat kvalitní multifunkční mixér. Nejlépe to zvládne mixSy, který zvládne až 16 000 otáček za minutu. Šlehá, mixuje, seká, krájí i mele.  Jednoduše s ním připravíte i domácí pomazánky, marmelády, krémy, frapé, koktejly, zmrzliny aj. Můžete ho použít i přímo v nádobě na zdroji tepla! MixSy je lehký, praktický a snadno se čistí. Následně šťávu přelijte nejlépe do skleněné nádoby a uložte do lednice. Každý den po 7 dní užívejte 3x denně kávovou lžičku 20 minut před jídlem jako očistnou kúru a proti jarní únavě. Pokud chcete, aby vám šťáva vydržela ještě až o 5 dní déle, využijte revoluční vakuovací systém VacSy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *