Potěšte ženy okolo vás! 8. březen je jejich dnem!

 

Zkratka MDŽ většinu nás prováděla od mládí. Českému Mezinárodnímu dni žen se po letech redukování svátku na darování karafiátů a bujaré pitky mužů, opět navrací jeho původní význam. Víte vlastně, proč se slaví Mezinárodní den žen?

Víte, jak spolu souvisí New York a rok 1908?

Původ tohoto svátku se vztahuje k 8. březnu roku 1908, kdy se v New Yorku odehrála stávka švadlen za volební práva žen a rovnoprávnost. Tento den byl o mnoho let později označen jako mezinárodní den žen po celém světě a je vyjádřením úcty, solidarity a rovnoprávnosti žen.

Ale konec historie. 8. březen je i dnes oslavou ženství, vyjádřením lásky, úcty a respektu k ženám. Nejenom k maminkám, ale i babičkám, dcerám, kolegyním, kamarádkám. Prostě všem ženám okolo vás.

Pokud jste svátek nikdy neslavili, možná je na čase začít. Možná, že ženy ve vašem okolí příjemně vyvedete z míry, pokud tento den oslavíte a připravíte jim příjemné překvapení.

 

Rvete si vlasy, že nemáte žádnou fantazii? Inspirujte se našimi tipy!

1. Dopřejte jí odpočinek – nabídněte, že se jeden den postaráte o děti nebo povinnosti a ona si udělá čas jen sama pro sebe. Nechte na ní, jestli si bude číst, půjde na masáž nebo s kamarádkou na víno.

2. Nabídněte společný zážitek podle její volby – často spolu chodíte do steakhousu, ale partnerka miluje těstoviny, které moc nemusíte? Udělejte jí radost a navrhněte náštěvu italské restaurace, zajděte na film podle jejího výběru nebo třeba výlet na místo, které má ráda.

3. Překvapte ji – určitě tušíte, co by vaší partnerce udělalo radost. Návštěva opery? Víkend s maminkou? Procházka v přírodě? Udělejte jí radost a spojte to s překvapením.

4. Přineste jí snídani do postele, uvařte za ni večeři, pozvěte ji na oběd.

5. Obdarujte ji. Květina, parfém nebo kosmetika udělá radost každé ženě, ať už jde o den žen nebo úplně jinou příležitost!

 

 

Co ji naopak otráví?

1. Dostane poukázku na masáž nebo kosmetiku, ale ta nakonec zase propadne, protože nebude mít čas si ji během dalšího půl roku vybrat.

2. Nabídnete, že ji vezmete do sushi restaurace, kterou máte rádi, přestože partnerka je milovnicí indické kuchyně a sushi moc nemusí.

3. Věnujete jí například žehličku, mop nebo rukavice s tím, že by se jí tak mohlo lépe uklízet.

4. Vezměte ji na výlet někam, kam chcete vy, ale víte, že se jí tam moc nechce.

5. Darujete jí dárek bez přemýšlení – jen aby něco dostala.

 

Fantazii se meze nekladou. Když bude spokojená, budete určitě spokojenější i vy!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *