Mysleli jste, že Sv. Valentýn je americkým svátkem?

 

Lámete si hlavu čím letos překvapit svou drahou polovičku na sv. Valentýna? Zkuste kosmetiku! Pleťová kosmetika už dnes není výsadou pouze žen, i muži chtějí vypadat dobře.

Zkuste svého milého letos potěšit například švýcarskou kosmetikou určenou aktivním, moderním mužům 21. století. Její receptury jsou plné ryzích účinných látek, které jsou extrahovány s využitím nejmodernějších švýcarských biotechnologických metod. Kosmetická řada Phillip for Men přináší okamžité viditelné výsledky a perfektní vyhlazený vzhled, a to díky mimořádně silným účinkům výtažku ze sněžné řasy.

A co si přát pro sebe? Abychom my ženy byly stále mladé a krásné, a líbily se svým protějškům? No samozřejmě, že také kosmetiku. Nejlepší je v používat tu 100% přírodníbez přidaných barviv a parfému a určenou i pro tu nejcitlivější pokožku. I tato kosmetika umí vykouzlit 72hodinový hydratační účinek.

Kde takovou kosmetiku pořídit? Máme pro vás tip na 50% SLEVU, a to zrovna teď před Valentýnem.

Víte, koho svátek vlastně slavíme? Valentýn byl s největší pravděpodobností katolický kněz, původem z dnes italského města Terni (dříve součást Římské říše). Zemřel 14 .2. 269 př. n. l. mučednickou smrtí. Umučen byl proto, že neuposlechl příkaz  císaře Claudia II. Ten zakázal v celé říši uzavírat manželské svazky proto, aby se pak muži nebránili odchodu do války. Valentýn jeho zákazu neuposlechl a snoubence přesto oddával. Když vše vyšlo najevo, byl zadržen a následně popraven – a to dne 14. 2. – odtud tedy Den svatého Valentýna. Není to však jediná historická informace spojená s dnes oslavovaným dnem zamilovaných. Tento den je rovněž spojován se svátkem Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. Večer před tímto dnem byly do „urny lásky“ vhozeny lístky se jmény děvčat. Mladí muži, potom tahali lístky.  Děvče, jehož jméno si mladík vytáhl, se mělo stát jeho „miláčkem“ v příštím roce. Za původce svátku můžeme považovat Itálii.

V dnešní době je svátek nejpopulárnější v Americe a anglicky mluvících zemích. Zamilované páry si posílají dárky, květiny, sladkosti a vyměňují si pohledy s milostnou tématikou. Ani Česká republika již není v oslavách pozadu a mnoho párů vyráží minimálně na valentýnskou večeři.

Přesto je u nás jako svátek lásky považován  1. máj. A co vy? Valentýn nebo 1. máj? Jak tyto svátky slavíte?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *