Ohřejte své tělo správným kořením

 

Také hledáte potraviny, které vám pomohou se vnitřně zahřát, když venku fouká studený vítr? V chladném období jsou nejvhodnější tepelně upravovaná jídla a hřejivé čaje, když přidáte do svého jídelníčku i vhodné koření, zima vás nezdolá!

Již naše babičky se řídily selským rozumem a svém tělu dodávaly tepelně upravené potraviny, nemusíte se jich bát ani k snídani, kdy si můžete dát například ovesnou kaši nebo teplou polévku. Obecně byste měli jíst vývary a polévky, ne nadarmo se říká, že by měly být základem. Většina z nich obsahuje spoustu zeleniny různých druhů, a tedy jsou zdrojem vlákniny, minerálních látek a vitamínů. Prostřednictvím polévek lépe zařadíme do jídelníčku i luštěniny. Navíc nám, zejména v zimě, kdy nebývá pocit žízně výrazný, pomáhají s dodržováním pitného režimu.

Na pití vyměňte zelený ochlazující čaj za zahřívací černý, bílé víno za červené, nejlépe ještě svařené s hřebíčkem a se skořicí.

Skořice je známá svými účinky proti nachlazení, po hřebíčku můžete sáhnout, pokud trpíte v chladném období na záněty močového měchýře. Na těle i na duši zahřeje zázvor. Jeho termické schopnosti jsou nenahraditelné, navíc posiluje imunitu a ničí záněty v těle.

Méně známé koření je badyán nebo anýz. Můžete je použít na přípravu léčivých čajů a to především při boji s kašlem. Do jídel se nebojte přidávat chilli podle chuti, kromě zahřívání organismu má i příznivý vliv na celkové trávení.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *