Pánové, holíte se správně?

 

Pánské holení může být docela věda. Máme proto pro vás několik tipů, jak ho hravě zvládnout!

  1. Většina mužů se holí ráno, ale to je velká chyba. Ráno je pokožka nejcitlivější a navíc na ni potom přes den působí slunce a to může způsobovat na kůži skvrny. Nejlepší je holit se večer.
  2. I v dnešní době elektronické techniky se většina mužů holí klasicky, tj. na mokro. Proč? Protože je to stále nejdokonalejší možnost pro odstranění opravdu všech vousů a pro získání dokonale hladké pokožky. Jen způsob se malinko změnil. Většinou se již nepoužívá mýdlo na holení, štětka a břitva, ale pěna, gel nebo krém na holení a speciálně k tomu určený pánský holící strojek – žiletka, kterých najdeme dnes na trhu už opravdu hodně. Stačí si jen vybrat, obecně platí, že čím více břitů, tím kvalitnější holení potom je.
  3. Než se začnete holit, je důležité si pleť dobře umýt, aby se odstranily všechny nečistoty, bakterie a mastnota. Nejlepší je se tak holit po sprchování nebo koupeli. Naneste přípravek na holení, ideální jsou například ty obohacené o organickou aloe vera a alantoin pro hydrataci a ochranu pleti před jakýmkoli podrážděním. Aloe vera totiž hydratuje pokožku, aniž by byla mastná, obsahuje antioxidanty jako je beta-karoten, vitamin C a vitamin E pro přirozenou pevnost pokožky a hydrataci. Alantoin zase pokožku zvláčňuje a chrání před vysoušením a olupováním.
  4. Jakým směrem se správně holit? Holení proti směru růstu vousů sice zaručí lepší a hladší výsledek, ale zase podráždí pokožku, ideálně tedy zkuste boční holení, tj. ze strany na stranu.
  5. Jdeme do finále. Obličej po holení důkladně opláchněte a pak omyjte studenou vodou, zabrání to menšímu případnému krvácení (pokud jste se někde poranili studená voda vám zúží cévy). Dávejte pozor na ručník, pokožku jen lehce osušte, nikdy netřete.
  6. Zásadní a poslední krok k dosažení dokonalého oholení je balzám po holení. Nejlepší je použít ty s lehkou a svěží texturou, zvyšují hydrataci pokožky a pomáhají zmírnit pocity pálení po holení. Obsažené látky jako sibiřský ženšen a taurin pomáhají urychlovat hojení drobných řezných ran po holení a zvyšovat odolnost pokožky proti stresu. Organická aloe vera dodává pokožce příjemný pocit svěžesti.
  7. Nezapomeňte žiletku po holení vždy udržovat čistou a řádně ji propláchnout, aby se v ní drželo co nejméně nečistot a bakterií.

Jak často se holit? Zde platí pravidlo, že čím častěji, tím více dráždíte pokožku, takže každodenní holení není určitě ideální. Pokud však nemáte jinou možnost, dbejte alespoň na používání kvalitní pánské kosmetiky, která kvalitě vaší pleti výrazně pomůže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *