Předali jsme cenu za soutěž Zepter Chef!

Všichni jsme se těšili na setkání s vítězkou soutěže Zepter Chef 2018! Zarezervovali jsme naše kuchyňské studio, připravili výhru a poprosili naši Obchodní Managerku, paní Renatu Fialovou, aby seznámila naši vítězku s technikou vaření v Zepter nádobí. Účast přislíbil i pan Jiří Král, šéfkuchař Aureole Fusion Restaurant & Lounge. A den setkání nadešel. Jak dopadl, jaký byl vlastně vítězný recept a co všechno jsme naší vítězce ukázali, se dočtete níže.

Soutěž o nejlepší a nejzajímavější zdravý recept jsme vyhlašovali na jaře. Brzy nám začalo chodit množství zajímavých a originálních receptů vašich oblíbených pokrmů. Naše porota měla těžký úkol vybrat ten „nej nej“ recept. Po dlouhém radění porota vybrala recept na cuketový sachr od Denisy Váchové.

 

A co nám o tomto dortu prozradila Denisa? 

„Kdybych měla zvolit můj nejlepší recept, byl by to právě cuketový sachr. I když je ve zdravé verzi, tak je od originálu k nepoznání. Jeden malinký rozdíl tam je, a to jen a pouze v tom, že je oproti originálu vláčnější. Pokud v okolí máte kolem sebe někoho, kdo nemá rád zdravou cuketu, zkuste mu připravit tento sachr – nepozná nic a ještě si na něm pochutná. Tento recept je také bezlepkový, což je dalším plusem tohoto dezertu.“

 

Předání výhry

Cenu vítězce předával Jiří Král, šéfkuchař Aureole Fusion Restaurant & Lounge a marketingová ředitelka Jana Rechlíková. Denisa vyhrála poukázku na Zepter nádobí, které si vybrala podle vlastního výběru. Vaření je pro Denisu velkým koníčkem, kterému se věnuje již od 10 let a možnost vybavit si kuchyň Zepter nádobím jí nadchla.

Vítězný recept na cuketový sachr dort

Výhře jsem zprvu nemohla uvěřit

„Nejdříve jsem nemohla uvěřit tomu, že jsem právě já byla zvolená jako vítěz této soutěže. Vlastně jsem tomu nevěřila do té doby, než jsem si to přečetla černé na bílém (tedy v e-mailu). Byla to veliká radost a moc jsem se těšila na výběr nádobí. Vybrat nádobí v tak velké hodnotě bylo těžké. Nakonec se mi to ale povedlo, a když jsem nádobí viděla na vlastní oči, byla jsem opravdu překvapená, jak krásné nádobí je. Po předávání nádobí jsem měla možnost ukázky vaření, čehož jsem se trochu obávala. Nicméně jsem zjistila, jak je nádobí multifunkční nádobí a jak jednoduše se v něm vaří. Doufám, že se mi bude vařit hezky a že vás mé recepty budou bavit.“

Předání ceny za vítězný recept v soutěži Zepter Chef 2018

Nové začátky aneb jak se vaří v Zepter nádobí

Denisa ještě nikdy v našem nádobí nevařila a proto jí naše Obchodní ředitelka, paní Renata, vysvětlila, jaké postupy se při vaření v Zepter nádobí používají. Na co si dávat pozor a hlavně jak využít to nejdůležitější, které vaření v Zepter nádobí umožňuje, a to vaření bez tuku a na páře. Tento způsob vaření zachovává kvalitu používaných surovin a pokrmy mají opravdovější a plnější chuť. A také znamenají i velkou úsporu času i energie díky vaření v tzv. varném sloupci, kdy se jídlo vaří v nádobách nad sebou. Vaření ve varném sloupci Denisu uchvátilo. Možnost vařit zeleninovou polévku, krůtí řízky a zeleninu ve třech hrncích na sobě bylo pro ni zcela novým, neobvyklým ale naprosto úžasným řešením!

Ukázka vaření v Zepter nádobí

Vyzkoušejte si vítězný recept na cuketový dort podle Denisy Váchové

SUROVINY:

– 2 vajíčka

– 2 lžíce cukru (březový, stevie, kokosový)

– 100 g hořké čokolády 85 %

– 2 lžíce kakaa

– 1 lžička skořice

– 200 g strouhané cukety

– 1 kypřící prášek bez fosfátů ( může být i perníkový)

– 100 g pohankové mouky

– 2 až 3 lžíce marmelády (kyselejší)

 

POSTUP:

1. Vajíčka si rozdělte na žloutky a bílky ze kterých vyšlehejte sníh.

2. Žloutky vyšlehejte s vámi zvoleným sladidlem do pěny.

3. Do směsi přidejte rozpuštěnou čokoládu a prošlehejte.

4. Poté postupně přidejte ostatní suroviny a na konec přidejte sníh.

5. Pečte ve vyhřáté troubě na 180 stupňů a zkoušejte špejlí konzistenci.

6. Poté korpus rozřízněte v polovině a pomažte marmeládou a znovu přiklopte zpět.

7. Můžete ozdobit rozpuštěnou čokoládou.

 

Přejeme dobrou chuť!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *