Tereza Tobiášová: „Tahle pánev už mi neunikne!“

 

Česká moderátorka, příležitostná herečka a scenáristka Tereza Tobiášová přijala naše pozvání na vaření a připravila vynikající recept. Krůtí prsa se zeleninou a zeleninová polévka byly dochuceny  čerstvými domácími bylinkami a dodaly pokrmu pověstnou tečku. S pokrmem, který všem chutnal a krásně voněl, by se Tereza mohla okamžitě přihlásit do naši soutěže ZEPTER CHEF 2018. A jak vaření probíhalo a jak se Tereze vařilo v ZEPTER nádobí, které máte účastí v soutěži šanci vyhrát?

Krůtí prsa se zeleninou a zeleninovou polévku jsme vařili v nádobách ZEPTER metodou tzv. varného sloupce, kdy se pokrm vaří v několika vrstvách nad sebou a šetří se tím čas i energie. Teplo se rovnoměrně rozvádí mezi jednotlivými patry a uvnitř nádob nepřetržitě cirkuluje pára. Ve varném sloupci je možné vařit bez použití soli, vody nebo oleje. V receptu jsem použili nádoby Z-S20,  Z-2020 a  Z-2058.

 

Tereza navrhla uvařit kachní prsa, zeleninu a zeleninovou polévku

 

Byl čas i na pár otázek, které se točily okolo jídla a kuchyně.

Stíháte si při vaší časově náročné práci a neustálém cestování doma uvařit dobré a kvalitní jídlo? Nebo vítězí restaurace?

Už i díky mým alergiím moc po restauracích nejím a vařím hodně doma. Já to mám vlastně moc ráda. Je to pro mě forma relaxu. Nedělám složitá jídla, preferuju jednoduchost, ale kvalitu a chuť. Ať je to pečená zelenina, rizoto nebo třeba dobré maso k salátu.

Cestujete ráda a často. Jakou kuchyni jste si při svých cestách do zahraničí oblíbila?

Naprosto jednoznačně indickou. Tu si dám kdykoli a kdekoli. A navíc se tam ráda vracím, abych si pochutnala na autentické chuti v autentickém prostředí. Daal je pro mě číslo jedna. Hned potom Malai Kofta nebo Thali. Indie je výjimečná země a má i výjimečně chutné, obyčejné jídlo.

Je nějaké jídlo, u kterého jste si při vašich cestách v zahraničí nebo u nás v Čechách řekla „tak tohle do mě nikdo nedostane“? 

Těch je celkem dost. Od malička nemám ráda kopr. Takže cokoli, co ho obsahuje, je pro mě problém. Nepochutnám si ani na tlustém masu. A třeba v Peru jsem opravdu neochutnala morče, ač je to tam pochoutka. Kaviár do mě taky nikdo nedostane. A ani prosté houby. Takové ty naložené, v láku co vypadají jako… No nic. Prostě ty určitě ne. Ani mořské plody nejím. Ale to je hodně o tom, že mám morální blok. Nechci jíst třeba něco, co se vaří zaživa.

Zúčastnila jste se natáčení vaření s nádobím ZEPTER. Vařila jste s naším nádobím poprvé. Překvapilo vás něco? Pořídila byste ho i domů a doporučila byste ho i ostatním?

Překvapila mě efektivita vaření. A samozřejmě kvalita. Pánev, do které se dá rýt vidličkou a nic se nestane. Anebo fakt, že na smažení se nemusí použít olej. To je pro mě celkem přelomové zjištění. Už se těším, až to vyzkouším i doma. Myslím, že ta pánev už mi neunikne!

Zelenina na páře vařená v nádobí ZEPTER

Recept na zeleninovou polévku, krůtí prsa se zeleninou a bramborami (pro 2 osoby)

– krůtí prsa (4 plátky o tloušťce cca 3 cm)

– brambory (6 menších oloupaných a pokrájených brambor)

– 2 červené papriky

– 100 g sladkého hrášku (lusky)

– 5 růžiček brokolice

– 2 mrkve pokrájené na plátky nebo kousky

– 5 kousků baby kukuřice

 

Postup:

1.  Oloupeme mrkev a nakrájíme na kousky brambory a ostatní zeleninu. Pokud máte krůtí prsa vcelku, nakrájíme je na plátky.

2. Ve spodní nádobě Z-2058 vaříme 20 min ve vodě zeleninovou polévku. Zeleninu můžeme ochutit bylinkami a přidat sůl podle potřeby.

3. Do děrované nádoby Z-S-2020 vložíme druhou část připravené zeleniny a brambory a vaříme také 20 min (nádoby jsou postaveny na sobě).

4. Připravíme poslední nádobu Z-2020,  kterou musíme zahřívat tak dlouho, dokud se špička indikátoru tepelné regulace neposune do zeleného pole termokontrolu nebo není nahřátá tzv. „na kuličky“ (nahřát pánev „kuličky“ je způsob, jak otestovat správnou teplotu pánve. Na pánev kápneme kapku vody. Jakmile je pánev dostatečně připravená, kapka vody se přemění na kuličku, která rotuje po pánvi). Maso opékáme zhruba 3 – 5 minut  na jedné straně. Následně maso otočíme a opékáme na druhé straně dalších 2 – 3 minuty.

6. Na závěr přidáme na ochucení bylinky a dozdobení plátky červené papriky.

 

Přejeme dobrou chuť!

 

Výsledek vaření byl vynikající. A hlavně chutnal výborně!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *