S klesající teplotou klesá i kvalita vzduchu v bytech či domech

Příchod chladného počasí znamená pro řadu domácností zhoršený vzduch v jejich domovech. Doma jednak méně větráme kvůli chladu a jednak nechceme do svých domovů pouštět vzduch, který má díky inverzím a zhoršeným rozptylovým podmínkám v tomto chladném počasí mnohem horší kvalitu než kdy jindy. A pokud vás navíc v zimě trápí průdušky, ucpaný nos a kašel, je nasnadě zvážit koupi čističky vzduchu. A nemusíte se obávat, že po zbytek roku vám bude stát v koutě! Využijete ji i v teplejším počasí, kdy nás zase dovede potrápit pyl z kvetoucích rostlin a stromů.

Na jakém principu pracují čističky vzduchu?

Čističky vzduchu přefiltrování vzduch v místnosti přes řadu filtrů a zbavují ho tak nečistot, které nás dráždí. Čističek je na trhu celá řada a fungují na odlišných parametrech. Některé odstraní viry a bakterie, některé prach a roztoče, některé zvlhčují vzduch či jeho vlhkost naopak odstraňují a další nás zbaví i nepříjemného zápachu a cigaretového kouře.

 

Jaké parametry je třeba sledovat při koupi čističky?

Velmi důležitá je pro kvalitu čističky kvalita používaných filtrů. Záleží ale i na celkové struktuře čističky. Většinou platí, že levnější čističky nemají tak dokonalou filtraci vzduchu. Sice pročistí vzduch, ale nejsou vhodné pro alergiky, protože nedokonale odfiltrují alergeny. Dražší čističky mají filtrů několik a často mají navíc přidružené funkce jako např. ionizace vzduchu či odstraňování/dodávání vlhkosti vzduchu. Čističku vzduchu budete používat dlouhou řadu let, proto byste měli vybrat spíš kvalitnější a nedívat se jenom po ceně.

Kvalitní čistička vzduchu dokonale odstraní alergeny i nečistoty
Kvalitní filtry jsou zásadní pro kvalitu filtrovaného vzduchu

Kvalitní čistička vzduchu by měla odstranit veškeré nečistoty i alergeny. To zajišťuje několik filtrů, které vzduch dokonale vyčistí a mohou ho např. i navíc nabít zápornými ionty z generátoru. Při jejich hodnocení je důležité zjistit, zda je filtr omyvatelný či nikoli, protože pak by to pro vás znamenalo další náklady navíc.

1/ Antistatický filtr odstraňuje větší částice prachu, plísní, vlasy, lupy, zvířecí srst atd.

2/ Antibakteriální filtr odstraňuje zbývající malé částice prachu, bakterie větší než 1 mikron, pyl atd. Současně chrání filtr HEPA, který je umístěný bezprostředně za ním.

3/ HEPA filtr je nejpoužívanějším filtrem, jeho filtrační schopnost je označena č. 13. Filtr této třídy odstraňuje 99,995 % vzdušných částic, jako jsou prach, pyl, spory plísní, kouřové částice, prachové roztoče a dokonce i plyn, který produkují automobily nebo který se vytváří v krbu při hoření.

4/ Antialergický filtr (stříbrný antialergenní filtr) obsahuje směs stříbra, apatitu (minerál) a antibakteriálního činidla mimořádně účinného při potírání bakterie Legionella (Legionella bacillus), která je zvláště nebezpečná pro kojence. Filtry některých čističek navíc obsahují rostlinné výtažky, které příznivě ovlivňují zdraví. Například filtr čističky Therapy Air® iOn obsahuje výtažky získané z listů jinanu dvoulaločného (Ginkgo Biloba), který hraje důležitou roli při léčení astmatu, plicních chorob, pro zlepšení krevního oběhu a také pro odstraňování příčin alergií, virů chřipky a bakterií.

5/ Filtr s aktivním uhlím (uhlíkový filtr odstraňující pachy) díky svým vysokým absorpčním vlastnostem odstraňuje nepříjemné pachy pocházející z potravin, jedovaté plyny a další zápachy.

Správné filtry dokonale vyčistí vzduch
A jak čistička vzduchu funguje?

Všechny filtry čističky jsou umístěny uvnitř speciálního pouzdra, zabírají velmi malý prostor a jejich výměna je velmi snadná. Znečištěné látky procházejí všemi filtry a ven se dostane dokonale čistý vzduch. Některé čističky mají navíc iontový generátor, kterým se v poslední fázi čištění procházející vzduch obohatí o záporné ionty.

Bylo prokázáno, že záporné ionty zvyšují tělesnou energii, zlepšují krevní oběh, zlepšují metabolismus, posilují tělesný imunitní systém, urychlují proces zotavení, zabraňují vzniku mnoha nemocí, snižují symptomy alergií, astmatu a nemocí dýchacích cest, snižují migrénybolesti hlavy, neutralizují důsledky stresuzlepšují vaši náladu, zlepšují a napomáhají obnově zdravého spánku, neutralizují stres a jeho negativní dopady na organismus, omlazují tělo, pomáhají zvyšovat koncentraci a zlepšují paměť stimulují tvořivost duševní schopnosti.

Při výběru kvalitní čističky se nejlépe poraďte s odborníkem a dejte si čas na porovnání všech parametrů. Výběr přizpůsobte vašim požadavkům a dbejte hlavně na kvalitní filtry.

Vytvořte si doma vzduch bez alergenů a nečistot

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *