Světelná terapie Bioptron MedAll pomáhá dětem

 

Společnost Zepter International pomáhá svými výrobky v rámci mise zdraví a krásy zlepšovat život nejen milionům lidí po celém světě, ale není jí lhostejná ani kvalita života dětí, které trpí vážnými zdravotními komplikacemi. Proto se rozhodla opět podpořit prostřednictvím Nadačního fondu Kolečko Kliniku dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice v Praze. Níže si můžete přečíst rozhovor s ředitelkou Kolečka Lindou Jandovou.

Mohla byste nám přiblížit poslání a aktivity Nadačního fondu Kolečko?

Kolečko od roku 2004 finančně a materiálně podporuje všech osm Center dětské traumatologie v České republice. Mezi pacienty těchto specializovaných pracovištích  patří  novorozenci i teenageři do 18 let věku po těžkých úrazech nebo s určitými chirurgickými diagnózami. Kromě toho se věnujeme prevenci úrazů dětí a mladistvých zejména v silničním provozu, protože úrazům chceme především zabránit. Je zajímavé, že děti zhruba do 12 let jsou v problematice prevence nesmírně bystré, spoustu věcí vědí instinktivně nebo si pravidla pamatují a nesnaží se je obcházet jako starší děti, teenageři a bohužel mnozí dospělí. Ti především svou nedůsledností (jednou se připoutám, jednou ne) nadělají nejvíc škody ve výchově a prevenci jako takové. Naší vlajkovou lodí v oblasti prevence je projekt „Rozhlédni se!“, kterým za 7 let prošlo už 12 tisíc dětí z 1.stupně základních škol, mateřinek a dětských domovů.

Kde všude a jak v roce 2017 pomáháte?

Snažíme se průběžně podporovat traumacentra v regionech, naším nejbližším partnerem je ale od začátku fungování Kolečka Klinika dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice v Praze – Krči. Pro tu jsme letos už nakoupili kostní vrtačku PenDrive pro operace malých kostí, ale například i židle nebo televize do herny a pokojů na lůžkovém oddělení. Do konce roku bychom ještě rádi dodali monitory vitálních funkcí do traumacentra v Ústí n. Labem, infuzní pumpy do Hradce Králové, pro krčské traumacentrum plánujeme nákup zevního fixátoru ruky.

Už víte, jak využijete dar společnosti Zepter International?

„Kouzelná lampa“ Bioptron MedAll už od poloviny října pomáhá pacientům Kliniky dětské chirurgie a traumatologie v Praze – Krči. Je to už druhá lampa, kterou společnost Zepter International s.r.o. prostřednictvím NF Kolečko tomuto pracovišti věnovala.

Jaká forma pomoci ze strany firem a občanů je pro Kolečko nejlepší?

Pokud dárce nemá možnost poskytnout tak jako společnost Zepter „odborné“ vybavení, pak nejvíc pomohou peníze. Dětská traumatologie pokrývá široké spektrum pacientů, od miminek až po mladistvé s tělesnými proporcemi dospělých. Mluvíme tedy například o lékařských nástrojích a vybavení nejrůznějších rozměrů, o zdravotnických a rehabilitačních pomůckách, které jsou neustále v provozu. A na pacienty samozřejmě působí i prostředí, ve kterém mnohdy tráví týdny nebo měsíce. Kvůli přísným hygienickým podmínkám a zásadám bezpečnosti asi v nejbližší budoucnosti nebude nemocniční pokoj vypadat jako útulný dětský pokojíček, ale snažíme se. Nejen my, ale mnoho jiných neziskovek pracuje na tom, aby se pacienti při pobytu v nemocnici nebo léčebném zařízení cítili příjemněji.

Ambasadorkou Kolečka je herečka Linda Rybová, jak vaše spolupráce vznikla?

Linda Rybová už není jen patronkou Kolečka, od 1.10. je také předsedkyní správní rady. V Kolečku je stejně jako já od úplného začátku. Sama o tom mluvila už mnohokrát, že takovou prosbu obzvlášť jako novopečená maminka prostě nechtěla odmítnout. Linda se ze všech sil stará o propagaci Kolečka a díky ní a jejím kolegům můžeme pořádat krásná benefiční představení.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *