Světelná terapie při zimních sportech

 

Zimní období je pro mnoho z nás časem, kdy se vydáváme na hory a užíváme si zimní sporty. Lyžařská sezóna s sebou ale přináší i vyšší riziko zranění, většinou končetin nebo zad . Většina z nás primárně sahá k lékům proti bolesti, ty sice většinou přinesou rychlou úlevu, tělo však zatěžují a nejsou řešením. Proto se moderní medicína vrací k starodávné metody světelné terapie, která snižuje bolest, aniž by vyvolala vedlejší účinky.

Během posledních desetiletí byla tato metoda vylepšena a vrací se s velkým úspěchem. Dnes můžete tuto léčbu používat pomocí světelné terapie Bioptron – nejnovější technologie moderní medicíny je řešení, které přináší zaručenou úlevu.

Nesporným přínosem světelné terapie je skutečnost, že její pomocí dochází ke zmírnění nepříjemných pocitů spojených s bolestí a zánětem a k současné stimulaci krevního oběhu a přirozených, tělu vlastních mechanismů obnovy tkání. Zároveň terapie zvyšuje schopnost obnovy tkání a minimalizuje tvorbu jizev.

 
 
 
U zranění měkkých a pojivových tkání dokáže Bioptron zvětšit finální elasticitu zahojené tkáně. Terapie léčebným světlem zvyšuje produkci/syntézu kolagenu, posiluje intramolekulární a intermolekulární vodíkovou vazbu v molekulách kolagenu a tím přispívá ke zlepšení elasticity. Kombinací zmíněných účinků se pak urychluje hojení.  Světlo stimuluje výrobu endorfinů, které přirozeně ulehčují bolest v našem těle.
 
 
Až budete letos vyrážet na hory, přibalte si s sebou „kapesní“ variantu Medolight od Bioptronu a budete tak mít svého zdravotního pomocníka stále u sebe!
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *