Tomáš Lukáš – veřejný motivátor statisíců lidí

 

Přečtěte si inspirativní rozhovor s Tomášem Lukášem! Že nevíte, kdo to je? Tak to o něm určitě ještě hodně uslyšíte! Sám o sobě říká: jsem fitness trenér a veřejný motivátor statisíců lidí. Své formy jsem dosáhl naturální (přirozenou) cestou, bez použití zakázaných látek, k čemuž inspiruji lidi, kteří se ode mě učí. Kladu velký důraz na kvalitní provedení cviků vůči zdraví klienta.

Pomáháte lidem změnit život, respektive jejich způsob života, jak jste se k této práci dostal?

Úplně náhodou. Vlastně jsem pomohl nejdříve sobě, lidé kolem mě viděli výsledky a začali se ptát, jak to dělám. Začal jsem o cvičení a výživě psát na blog a lidem mé rady pomáhaly.

Je těžké lidi motivovat ke změně? Co všechno proto vy musíte udělat?

Těžké to není. Pokud člověk chce udělat změnu a není sám se sebou spokojený. Ode mě klient získá krok za krokem přesný návod jak na to. Pak jen na něm, zda-li bude dané věci dodržovat. Moji klienti často vyzkouší jednu, dvě rady…. Za krátkou dobu vidí výsledky sami na sobě a pak dělají i větší změny. Na osobních lekcích pak se mnou sdílí, jak se jim mění život. Zbavují se přebytečných kil, cítí se vitálnější, zdravější a mají více energie. Dělat osobního fitness trenéra je pro mě skvělá práce.

Ve svých videích na You Tube se zaměřujete také na cvičení doma. To může být pro někoho velmi těžké, pravidelně se donutit k domácímu cvičení, i když je to jistě pohodlnější, než vyrazit do fitka? Máte od svých odběratelů nějakou zpětnou vazbu, zda se opravdu k cvičení doma donutí? Jak lze podle vás pěstovat sebe disciplínu k takovému domácímu cvičení?

Od svých diváků mám skvělou zpětnou vazbu. Dokonce jeden divák natočil na video celou svojí rodinu, jak koukají na TV, ve které mají puštěné mé cvičení na doma a celá rodina podle toho doma cvičí.

Pokud se člověk sám nemůže donutit, doporučuji najít si k sobě parťáka a cvičit alespoň ze začátku společně. Nebo místo domácího cvičení zajít do menšího fitness centra, kam nechodí mnoho lidí najednou. Např. v hotelích mají většinou velice málo návštěvníků a vy se nemusíte bát, že na vás ostatní koukají. Nebo pokud si nevíte rady, zkuste vyhledat kvalitního trenéra, který vás naučí alespoň v základu správně cvičit. Zároveň by vás měl naučit poznat vaše tělo.

Jaký je váš názor na zdravou výživu? Zdraví hraje v životě každého člověka důležitou roli. Co konkrétně znamená zdraví a zdravý životní styl pro vás?

Ze začátku stačí hlídat si, jaké potraviny svému tělu dáváte. Doporučuji si  přesně zapisovat, co a v kolik hodin během dne sníte a vypijete, a to po dobu alespoň 7 dnů. Poté se můžete na dané zápisky podívat a zamyslet se, jak svůj jídelníček vylepšit. Někdy stačí málo. Když někdo chce začít žít zdravě, doporučuji začít postupně z jídelníčku vyškrtávat nezdravá jídla a zařadit zdravé potraviny. Např. přidat více zeleniny, zdravé tuky (na ty se velice často zapomíná), potraviny bohaté na bílkoviny. Zároveň se začít hýbat. Ze začátku stačí delší aktivnější procházky nejlépe v přírodě. Později např. kolo, brusle, střídání chůze a běhu…. A nebo zkusit fitness. Důležité je zaměřit se na oboje, jak na jídelníček, tak i na pohyb. Za třetí nezapomínat na odpočinek. Dopřát si plavání v bazénu alespoň jednou za 14 dnů na 30-60 minut, zařadit pravidelné saunování a otužování. Občas zajít i na masáž a nechat své tělo pořádně uvolnit. Toto všechno řeším s klienty. Společně nastavujeme každému individuální režim přesně na míru.

Motto společnosti Zepter International zní: Jezte zdravě – žijte déle. Snažíte se i vy osobně v každodenním životě nějak naplňovat toto heslo?

Snažím se hlídat si pravidelný přísun živit během celého dne. Inspiroval jsem i svoji rodinu. Je to již nějaký pátek, co začali žít zdravějším životním stylem.

S jakými výrobky si spojujete značku Zepter?

Zepter výrobky znám a používám. Mám doma Tuttoluxo, nádobí, More Juice Press a Bioptron. Všechny výrobky fungují skvěle. Nejčastěji používám odšťavňovač, na kterém učím své klienty připravovat zeleninovo-ovocné šťávy. Mám několik přátel, kteří také používají výrobky Zepter a zatím jsou spokojeni.

 

Více informací o Lukášovi naleznete na:

www.tomaslukas.cz

https://www.instagram.com/tomaslukas/

https://www.youtube.com/user/tomaslukasfitkoman?feature=mhee

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *