Top 6 spouštěčů předčasného stárnutí pleti a jak se jim bránit

 

V dnešní uspěchané době se nám může lehce stát, že zapomeneme na zdraví naší pleti. Podíváme se na sebe do zrcadla a náhle zjistíme,  že se nám na tváři objevila nová vráska, která tam ještě nedávno nebyla. Moderní styl života způsobuje oxidační stres a naše pokožka lehce ztrácí na pevnosti, vitalitě a dřívěji stárne.

Naše pleť je velmi citlivá vůči vnějším vlivům jakými jsou například stres, znečištění ovzduší nebo nebezpečné UV paprsky. Náš životní styl a návyky  jsou pak spouštěčem zánětlivých procesů a tím i předčasného stárnutí pokožky.

Jaké jsou hlavní externí faktory způsobující předčasné stárnutí pleti a jak se jim můžeme bránit?

Sluneční paprsky

Až 80% předčasného stárnutí pokožky je spojeno s množstvím slunečního záření, kterému je vystavována naše pokožka během celého našeho života. Sluneční záření způsobuje vznik vrásek, stařeckých skvrn, snižuje elasticitu kůže a naopak zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže. Dlouhé vystavování pokožky slunečním paprsků kůži vysušuje, vrásní ji a způsobuje její ochablost.

Co s tím můžeme dělat?

Zkuste omezit během léta přímé působení slunečních paprsků na vaše tělo, používejte vysoce ochranné krémy a nevystavujte se slunci příliš dlouho. Vždy aplikujte přiměřené množství UVA a UVB blokátorů a to i v zimě,  nebo když je pod mrakem. Denně používejte přípravky, které  hydratují vaši pokožku a ochrání ji před vnějšími vlivy prostředí. Základní ochranný komplex nabízí  ideální kombinaci hydratačních, vyživujících a ochranných složek – to nejlepší co může příroda nabídnout jako ochranu pokožky před vnějším prostředím.

Kouření

Kouření způsobuje předčasné stárnutí a nejčastěji se projevuje v oblasti okolo očí a horního rtu. Tyto tzv “vrásky z kouření“  se mohou objevit až o 10-15 let dříve než u nekuřáků. Důvodem k předčasnému stárnutí pleti u kuřáků je snížení hladiny vitaminu C v krvi. Kouření navíc způsobuje ucpávání cév, které kůži prokrvují. Pokožka kuřáku bývá bledá až našedlá a vypadá povadle.

Co s tím můžeme dělat?

Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá i když nelehká: Přestat kouřit! Je však důležité si také uvědomit, že i pasivním kouření má škodlivý účinek na naší  pleť. Takže pokud žijete s kuřákem, zařiďte si, ať kouří mimo Váš domov.

Nedostatek spánku

Ne nadarmo se říká „vyspat se do krásy“. Nedostatek spánku vyčerpává vaše tělo a nedovolí pleti, aby regenerovala. Nedostatek spánku způsobí to, že budete vypadat a cítit se unaveně, budete mít tmavé kruhy, váčky pod očima a vaše kůže bude povadlá.

Co s tím můžeme dělat?

Pokuste se spát každý den minimálně 8 hodin. Nepijte kofeinové nápoje v odpoledních hodinách a vyhněte se jídlu dvě hodiny před spaním.  Když vše toto zařadíte ke svým pravidelným denním návykům, používejte oční sérum, která vám pomůže svým složením a aktivními složkami ochránit křehkou kůži okolí očí.

Stres

Stres a příliš mnoho starostí vyvolává „mimické mračení“. Naše obličejové svaly  si tento pohyb „pamatují“ a následně se nám začnou vytvářet  hluboké vrásky a rýhy. Navíc dlouhodobý stres způsobuje zvýšení  hladiny stresových hormonů jakými jsou kortizol a adrenalin, které vyvolávají  proces  stárnutí.

Co s tím můžeme dělat?

Není jednoduché se v dnešní hektické době vyhnout stresu, ale měli byste vyzkoušet některé z aktivit, které vás uvolní a navodí vnitřní pocit klidu, např. jóga, meditace, relaxační hudba, tanec, literatura, jízda na koni.

Alkohol

Přemíra alkoholu způsobuje poruchu kožní struktury a zabarvení kůže a má i nemalý vliv na oční důlky. To se děje v důsledku nahromadění toxických látek v podkoží. Zároveň alkohol vaši kůži dehydratuje. Suchá kůže je vrásčitá a vypadá unaveně.

Co s tím můžeme dělat?

Alkohol úplně vynechte nebo omezte jeho pití pouze na výjimečné události a to vždy maximálně na dvě sklenky. Pijte vždy hodně vody.

Nevyvážené zdravotní návyky

Špatné stravovací návyky jsou zdrojem mnoha zdravotních problémů včetně předčasného stárnutí pleti. Je velice důležité omezit cukry, kofein a „speciality“ rychlého občerstvení. Nadužívání jednoduchých cukrů a sladkostí způsobuje ztrátu elasticity kůže. Strava bohatá na proteiny naopak podporuje tvorbu kolagenu a elastinových vláken. Hlavními zdroji antioxidantů a nezbytnou součástí našeho jídelníčku je ovoce a zelenina, které nám v boji s předčasným stárnutím pomáhají.

Co s tím můžeme dělat?

Naučte se dodržovat zdravé stravovací návyky – toto je základ pro celkové zdraví vašeho těla i mysli.

Kosmetické výrobky a správná péče o pleť

I  když však dodržíte všechny výše uvedené tipy, přece jenom ještě existuje pár triků navíc, jak „zatočit“ s přetrvávajícími vráskami a nemilosrdnými známkami stárnutí.  Rozhodně byste neměli zapomínat na kvalitní péči v podobě správně zvolených kosmetických produktů.

Osobně jsem vyzkoušela a doporučím tak ráda luxusní kosmetickou řadu La Danza zahrnující kompletní výběr unikátních sér, zpevňujících a regeneračních přípravků, čisticích výrobků i masek. Klíčem k její výjimečnosti je švýcarská nanotechnologie ve spojení s vysoce účinnými přírodními aktivními složkami. Tato pozoruhodná synergie mezi přírodou a vědou nabízí  to nejlepší co může kosmetický průmysl nabídnout v oblasti péče o pleť.

16 thoughts on “Top 6 spouštěčů předčasného stárnutí pleti a jak se jim bránit

  1. sdílim,a doufám že budu mít štěstí a vyzkouším vynikajíci kosmetiku.Přeji výherkyním aby si to užily

  2. Já můžu jen říct že jsem tady objevila Vaší soutěž a protože ikdyz nemám štěstí tak jsem si typla a také přejí vyhercum hodně štěstí děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *