Povídání s Terezou Tobiášovou a jak jinak než u uvaření a o jídle

 

Pozvali jsme českou moderátorku, příležitostnou herečku a scenáristku Terezu Tobiášovou, aby s námi uvařila krůtí prsa se zeleninou. S vařením jí pomáhal náš vynikající kuchař a velký znalec ZEPTER nádobí, pan Jiří Táborský. Krůtí recept se povedl, jídlo bylo plné chutí a vůní a Tereza se dozvěděla spoustu zajímavých tipů a vychytávek při vaření v ZEPTER nádobí. Při vaření jsme Terezu vyzpovídali. Rozhovor se točil – jak jinak – okolo jídla a jejího oblíbeného běhání.

Při natáčení Kiláku běháte. Hlídáte si, co jíte, abyste byla ve formě?

Upřímně jsem se nikdy nehlídala a byla jsem proti veškerým dietám. Nedokázala jsem si představit, že bych něco nemohla jíst. Jenže před čtyřmi lety mi zjistili intoleranci lepku. Do toho částečnou intoleranci laktózy a najednou se musím kontrolovat, co jím a co piju. Takže vlastně dorty, jako hlavní zdroj nezdravého stravování jsou pro mě tabu. Stejně tak knedlíky, těstoviny, pečivo… I proto jím hodně zeleniny, ořechů anebo ovoce. Mým hříchem byly a vždycky budou brambůrky. Je to jedna z mála věcí, která mi zůstala a mám ji ráda.

Tereza vaření zvládala s úsměvem

Máte nějaký rodinný recept, na který nedáte dopustit?

Mám jich několik! Úplným základem pro mou dceru jsou špagety se speciální masovou směsí, kterou doma vařila moje máma, když jsem byla malá. Proto je dělám i jí. Já osobně si ráda vařím brambory s rýží. Zní to obyčejně, ale je to skvělá kombinace jednoduchých chutí. Opět z dětství, i když tehdy to miloval táta a já nesnášela. Důležité je to přiměřeně okořenit. Klasickou svíčkovou nebo knedlo-vepřo jsem nevařila ani nepamatuju!

Často cestujete. Fotíte si jídlo během svých cest? Připojujete se tak k trendu uveřejňování fotek jídel či receptů na sociálních sítích?

Dříve jsem si jídlo fotívala dost. Ještě občas když sama vytvořím něco zajímavého – třeba upeču pěkný bezlepkový chleba, koláče pro dceru nebo uvařím oblíbené dýňové rizoto s plátkem slaniny, případně batátové hranolky se steakem z červené řepy, to si fotím ráda, protože jsem potěšená, že se mi to povedlo. Jinak jídlo raději jím, než fotím 🙂

S vařením Tereze radil vynikající kuchař a znalec nádobí ZEPTER, pan Jiří Táborský

Mottem naší společnosti je Jezte zdravě – žijte déle. Vaříte pro svou rodinu a přátele zdravě nebo vyberete recept, který je třeba tučný, sladký či jinak „nezdravý“, ale ostatní se po něm mohou „utlouct”?

Ono to u mě vlastně nejde vařit nezdravě. Ať už vařím pro přátele nebo pro rodinu, je to zdravé jídlo. Přijde mi to samozřejmé, protože vím, že chutné jídlo nemusí být nezdravé. Nedokážu si představit jíst v klasickém fastfoodu, nebo doma vařit z nekvalitních surovin. Myslím si, že žádná potravina není nezdravá sama o sobě. Vždycky záleží na způsobu úpravy a na množství. Základem je přemýšlet o tom, co člověk jí. A taky o tom kolik toho má na talíři. Nakazila jsem tím už dost lidí z mého okolí a těší mě to.

Zúčastnila jste se natáčení vaření s nádobím ZEPTER, které lze nyní vyhrát v soutěži ZEPTER CHEF 2018. Co byste doporučila soutěžícím váhají s přihlášením do soutěže?

Když jsem byla podruhé v Indii, bylo moje hlavní motto “Do the things you fear the most.”, tedy “Dělej to, čeho se nejvíc bojíš.” Díky tomu jsem jezdila na skůtru, kterého se bojím, jedla nová jídla a říkala to, co si myslím. Když se tím člověk řídí, obrovsky se tím zocelí, získá sebevědomí, samozřejmě zdravé sebevědomí. Být vámi, prostě to zkusím – můžete jen vyhrát. Pokud váš recept nevyhraje, nikomu tím neublížíte, neprohrajete majlant a neponížíte se. Zkrátka – proč vůbec váhat?! 🙂

Výsledek stál za to! Jídlo bylo vynikající!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *