Vyhněte si při jarním úklidu chemii

 

Jakmile nám začnou svítit sluneční paprsky do oken, pro většinu z nás je to motivace se pustit do jarního úklidu. Zkuste se letos zamyslet nad tím, jaké používáte čistící prostředky, protože s cílem po co největší čistotě saháme po silné chemii a neuvědomujeme si, že tím negativně ovlivňujeme prostředí, ve kterém žijeme.

Určitě vás potěší, že podle některých výzkumů, když jsme vystaveni příliš hygienickém prostředí, naše zdraví to nepodporuje. Náš organismus se potřebuje potkávat pro zvýšení imunity s bakteriemi. Zvlášť v případě dětí není nutné vše perfektně čistit, protože pak jsou náchylné k alergiím.

Podle výzkumu na univerzitě v Bergenu na reprezentativním vzorku 6000 lidí, který probíhal kontinuálně 20 let, používání čisticích prostředků prokazatelně narušuje zdraví plic. Výzkum ukazuje, že čištění chemikáliemi zhorší funkci plic a dochází k podráždění respirační sliznice.

Nesnažte se tedy sterilizovat celý byt, v tuto chvíli je na trhu již velký výběr ekologických prostředků, chemické používejte jen pokud je to opravdu nutné. Skvělou alternativou je čištění párou. Ta už při  120-150° stupních zabíjí mikroby! Samozřejmě že i odstraňuje nečistoty a usazeniny, obnovuje barevnost látek a čalounění, navíc neutralizuje pachy.

Zaujali nás tyto produkty využívající páru.

 

Tuttosteamy gold – systém čištění, který používá sílu páry při 148 °C , dokonale čistí a zároveň žehlí, budete tak mít 2 přístroje v 1.

Stejnou teplotu má pak i kompletní čisticí systém v Tuttoluxo 6SB Plus. Ten představuje kompletní úklidový systém 6 v 1 se třemi patentovanými technologiemi a čtyřmi filtry. Má šest prvotřídních funkcí: mokré a suché vysávání, parní čištění a dezinfekci, parní čištění spojené s vysáváním, profesionální parní žehlení, čištění vzduchu s aromaterapií a zvlhčování vzduchu.

S těmito přístroji to doma budete mít nejen čisté a hygienické, ale zároveň chrání vaše zdraví.

One thought on “Vyhněte si při jarním úklidu chemii

  1. Miluji Sanytol, na něj skutečně nedám dopustit! Pára mě nikdy nenapadla, poradím se s manželem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *