Vzhůru do přírody!

 

Léto je k pobytu v přírodě jako stvořené.  Kdy jindy než v létě můžeme u nás kempovat, stanovat, vyrážet na výlety nebo rybařit a houbařit.  Máme pro vás několik tipů co si s sebou na takový pobyt v přírodě nezapomenout vzít.

Pokud se chystáte stanovat, tak stan a spacák jsou nezbytností😊. Nezapomeňte také na pevnou obuv a  teplejší oblečení,  i v horkých letních dnech může být večer v přírodě chladno. Bude se vám hodit baterka,  mapa a možná i kompas, aby jste se neztratili. Přibalte i běžné léky, například na bolest hlavy, štípnutí hmyzem, dezinfekci  a určitě náplasti.  Co se týká hygieny, tak vlhčené ubrousky a antibakteriální gel na ruce.

Zvláštní pozornost věnujte uchování potravin, aby se co nejméně v teple nebo vlhku kazily. Nejjednodušším  a  nejrychlejším způsobem uchovávání potravin je vakuový systém.  Jídlo zůstává čerstvé a zdravé až 5krát déle než obvykle. Vakuové sáčky ochrání potraviny před prachem a špínou a jsou velmi skladné, vejdou se do každého zavazadla. V přírodě se vaří nejlépe v kotlíku a nejvíce chutná z ešusu, příjemně si tak můžete zavzpomínat na své mládí, které jste jistě trávili na táborech a děti budou z podobného obědu nebo večeře určitě nadšeny! Nezapomeňte však na bezpečnost a oheň nerozdělávejte na místech, kde se to nesmí, nebo kde by mohlo být velké riziko požáru. Při odchodu zkontrolujte, že je řádně uhašen a že nehrozí jeho rozšíření! Pokud neumíte rozdělat oheň přírodními způsoby, tak nezapomeňte na zápalky!

I v přírodě dodržujte pravidelně pitný režim, nejlepší je čistá přefiltrovaná voda.

Poslední, ale nejdůležitější „must have“ položkou na vašem seznamu, by měl být kvalitní kapesní zavírací nůž. Neexistuje lepší nůž, se kterým zvládnete jakoukoli situaci, např. když se nacházíte mimo civilizaci, a který zároveň splňuje ty nejvyšší nároky na pohodlné použití a odolnost.  Možností a způsobů použití Vašeho nejdůležitějšího nástroje je nekonečná řada. Ať zrovna kempujete, rybaříte, plavíte se na lodi, jedete na výlet do přírody nebo provádíte drobné řemeslné práce okolo domu. Je to dokonalý společník, který vás nikdy nenechá na holičkách! Váš spolehlivý ochránce a zachránce života.  Dodá vám sebedůvěru v každé nepříznivé situaci. Takový praktický kapesní nůž není jen mužskou záležitostí, například známá česká zpěvačka Petra Janů s ním pravidelně vyráží na houby na své chatě, kterou má ukrytou přímo v královéhradeckých lesích.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *