Jak spolu souvisí zima, péče o pleť a Valentýn?

 

Zima je nádherná. Alespoň určitě pro ty, kteří milují chladné počasí a na sníh nedají dopustit. Ostatní trpí a čekají na první náznaky oteplení. Ale ať již zimu milujeme nebo ne, všichni se bez rozdílu musíme starat o svoji pleť. Využijte proto naší speciální Valentýnské nabídky a zásobte se našimi kosmetickými produkty švýcarských značek!

 

Proč je v zimě pleť sušší?

V zimě naše pleť vyžaduje mnohem větší péči, musíme jí chránit před chladem a mrazem. A také před neustálými přechody ze studeného prostředí do teplého, kterými naše pleť trpí. Pleť v zimě ničím nezakrýváme a nechráníme a je tak přímo vystavena větru a mrazu. S klesajícími teplotami se také snižuje vlhkost vzduchu. Pleť v chladném počasí produkuje méně mazu, její ochranný filtr se ztenčuje a z pleti uniká vlhkost. Výsledkem je suchá pleť, která je více náchylná k poškození a mohou se na ní dokonce objevovat fleky, šupiny či popraskání.

V zimě mají méně starostí o pleť ti, kteří mají po zbytek roku spíše opačný problém, tedy bojují s mastnou pletí. Mastná pleť se v zimě vysušuje a dostává se tak do optimálního stavu. Proto nepotřebuje být ošetřována tak mastnými krémy jako pleť sušší. Lidé, kteří se v létě o svou pleť naopak nemusí skoro vůbec starat (tedy jejich pleť neprodukuje v létě maz a není náchylná k akné), musí v zimě pleť naopak výrazněji promastit, jinak jim hrozí již výše uvedené poškození pleti (popraskání či šupinky).

O pleť v zimě je třeba pečovat

Mrznoucí voda na obličeji?

Určitě jste to již slyšeli z různých stran! Nepoužívejte v zimě hydratační krémy, protože v sobě obsahují vodu. Jejich používání je prý v zimě pro pleť nebezpečné, protože voda obsažená v krému v buňkách pleti zmrzne (jako jakákoli jiná kapalina, která se na mrazu promění v led) a dojde k popraskání pleti.

Toto bychom určitě zařadili mezi jeden z nejčastějších mýtů. Kvalitní krémy tento problém nezpůsobují, do pokožky se okamžitě vpijí a vyživí jí. V zimě bychom měli určitě používat hydratační krémy, ale preferujte ty, které mají vyšší podíl tukových látek. Tedy vyměňte krémy s lehčí texturou za hutnější.

V zimě také více trpí rty, na které dost často zapomínáme a jejichž tenká kůže zimou a suchem praská a šupinatí. Popraskání může často zasáhnout i okolí rtů a vrásky někdy nemusí již zmizet. 

A samozřejmě nezapomínejme na ruce, které musíme pravidelně vyživovat krémem.

 

Poslední rada na závěr?

Pijte! Zima nás nenutí tolik pít, a proto bychom si příjem tekutin měli hlídat. Ale preferujte spíše teplou vodu či čaj, které vás zahřejí.

Krásná a zdravá pleť v zimě je možná. Pečujte o ni!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *